19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı
 
"Muhtarlık; devlet ile vatandaş arasında bir köprü görevi üstlenen, toplumda çok önemli işlevi olan, yerel yönetimin temel taşlarından biridir. Muhtarlarımız, büyük bir fedakârlık ve sevgiyle görevlerini yerine getirmektedirler. Hizmetlerimizin gerek planlanması gerekse hayata geçirilmesi aşamalarında, vatandaşa doğru hizmeti götürebilmek için muhtarlarımızın görüş ve önerileri her zaman vazgeçilmez olmuştur ve olacaktır.

Bu vesileyle, vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetinin köylerimize ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenen başta Anamurlu muhtarlarımız olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

 
19 Ekim Muhtarlar Günü Programı
 
19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçemiz muhtarları adına Muhtarlar Derneği Başkanı Celal YILMAZ tarafından Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Daha sonra Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN makamında Muhtarları kabul etti.