GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Kurtuluş Savaşında gösterdiği yüce gayretleri sebebiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde, mareşallik rütbesi ile gazilik unvanını verilmiş bu gün gazilerimizi minnetle anacağımız bir gün olmuştur.

Vatanımızın birliğini korumak, dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla; şehitlerimiz ile gazilerimizin gösterdikleri bu cesaret ve fedakârlık onları milletimizin gönlünde ilelebet minnet ve şükranla yaşatmaktadır.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal eden kahraman şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, gazilerimizin '19 Eylül Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

GAZİLER GÜNÜ PROGRAMI

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN, Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sundu.