Kaymakamımız Cengiz CANTÜRK, Mersin Valiliğinde İlimizde görev yapan Kaymakamlarla, yatırım ve hizmetlerle ilgili değerlendirme toplantısına katıldı.
 
Valimiz Özdemir ÇAKACAK, kamu güvenliğine yönelik olarak ilimiz genelinde yapılan arama ve yol kontrolü uygulamalarının güvenlik açısından çok etkili sonuçlarının olduğunu bu nedenle kontrol ve denetimlerin titizlikle takip edilmesi gerektiğini ifade etti.
 
Özellikle okul çevrelerinde alınan tedbirler ile denetim faaliyetleri hususunun üzerinde duran Vali Çakacak, okul yöneticileriyle gerçekleştirilecek olan toplantılar ile bu tedbir ve denetimlerden daha etkili sonuçlar alınabileceğini kaydetti. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın güvenliği için alınan bu tedbirlerin Kaymakamlar tarafından bizzat takip edilmesi gerektiğini de ifade eden Vali Çakacak Kaymakamlara bu konuda gerçekleştirilen denetim faaliyetlerinin sıklaştırılması talimatını da verdi.
 
Yaşanan terör olayları nedeniyle doğu ve güneydoğu illerinden Mersin’e göç etmek zorunda kalan yoksul ve yoksun ailelerin çocuklarının eğitim ihtiyaçlarının da yakından takip edilmesi için her türlü tedbirin alınmasının önemine de dikkat çeken Vali Çakacak uyuşturucu madde bağımlılığı ile ilgili proje hazırlanmasının gerektiğini işaret ederek, Mersin Valiliği olarak yürütülmekte olan projelerin yanı sıra geliştirilecek olan yeni projelerin de her zaman destekçisi olacaklarını söyledi. Vali Çakacak, madde bağımlılarının eğitim, spor, tiyatro ve müzik gibi alanlara yönlendirilmesi amacıyla düzenlenecek proje bazlı faaliyetlerle madde bağımlılarının topluma kazandırılması konusunda faydalı olacağını da sözlerine ekledi.
  
Toplantı EnerjiSa Mersin Bölge Müdürü Tayfun’un Mersin’de elektrik alanında yapılan yatırımlar ve sorunların çözümü ile ilgili yaptığı sunumun ardından sona erdi. 18.10.2016