Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Ortaklar mevkiindeki üs bölgesine Kuzey Irak tarafından bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen havanlı saldırıda Şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim ŞIK, binlerin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

 

İlçemiz Otogar Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN, Vali Ali İhsan SU, Mersin Milletvekilleri Ali Cumhur TAŞKIN, Hacı ÖZKAN, Oktay ÖZTÜRK ve Baki ŞİMŞEK, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder GÜRBÜZ, Afyon İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir ŞAN, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ, Kaymakamımız Mehmet KURDOĞLU, Bozyazı Kaymakamı Hayatı TAŞDAN, Anamur Belediye Başkanı Mehmet TÜRE, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet BALLI, il ve ilçe protokolü, askeri erkan, Şehidimizin eşi, ailesi, yakınları ve binlerce vatandaş katıldı.

 

İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Şehidimiz Halil İbrahim ŞIK’ın naaşı, Anamur Kalınören Mahallesindeki aile mezarlığında toprağa verildi. Cenaze töreni boyunca Şehidimizin ailesi ile yakından ilgilenen Bakan Lütfi Elvan, törenin ardından Şehidimizin cenazesi üzerine örtülen bayrağı babası Bekir ŞIK’a teslim etti ve vatan toprağı uğruna canını feda eden Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize ise başsağlığı diledi.

 

Bakan Elvan; “ Birliğimiz ve Beraberliğimiz Güçlenerek Devam Edecektir ”

 

Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN cenaze töreni sonrasında yaptığı açıklamada, “Şehidimizin babası bana ‘Ben Kürdüm, benim oğlum da Kürt’ dedi. Ancak bu Vatan için, bu Millet için, bu ay yıldızlı Bayrak için her türlü mücadeleyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz dedi. Gerçekten bu kardeşlerimiz ile birlikte etnik yapımız ve düşüncemiz ne olursa olsun Devletimiz için, Milletimiz için Vatanımız, ay yıldızlı Al Bayrağımız için her türlü mücadeleyi veriyoruz.” ifadelerini kullandı. 02.02.2018